آشنایی با هیستروسکوپی و هزینه عمل هیستروسکوپی رحم

هزینه عمل هیستروسکوپی

هیستروسکوپی یک عمل مفید برای درمان انواع بیماری های رحمی محسوب می شود . با استفاده از این ابزار دیگر نیاز به جراحی های طولانی و برش های عمیق نیست چرا که این تکنولوژی به کمک پزشکان آمده تا با استفاده از آن ، بیماران را در زمان کوتاه تر به درمان برسانند. با برطرف نمودن بیماری های رحمی که پیش از این بارداری را غیر ممکن ساخته بود، ناباروری پایان یافته و بارداری محقق خواهد شد.

امروزه دیگر نازایی یک مشکل لاینحل نبوده و با استفاده از انواع روش های درمانی، نوید فرزند داشتن به زوج ها داده خواهد شد. عمل هیستروسکوپی یکی از این روش هاست که در ادامه به توضیح بیشتر این عمل و هزینه های انجام آن می پردازیم.

هیستروسکوپی

هیستروسکوپی چیست؟

بهتر است اینگونه توصیف شود که هیستروسکوپی چه کاری انجام می دهد. در نظر بگیرید در برخی موارد تمامی بررسی ها برای زوج هایی که قصد بارداری داشته اند، انجام می شود. زوج هایی که در یک سال با عدم جلوگیری، اقدام به بارداری نموده اند و مشاهده می شود زوج ها از هر نظر سالم بوده و مشکلی ندارند اما به هر صورت بارداری اتفاق نمی افتد. در این حالت در سونوگرافی ممکن است ضایعات مشکوکی در خانم دیده شود مانند داخل آندومتر و یا فضای داخل رحم که نیاز به بررسی بیشتر دارد که در این موارد از هیستروسکوپی می توان بهره جست .

هیستروسکوپی دوربینی است که به یک مانیتور وصل شده و با یک سرم مایع برای روشن و باز شدن رحم وارد رحم می شود و داخل آن، تمام ابعاد داخل رحم مورد بررسی قرار می گیرد. با مایع ارسال شده رحم باز می ماند و متخصص می تواند داخل رحم را با تسلط بیشتر مشاهده نماید .

در این حالت اگر ضایعات مشکوکی که در سونوگرافی و یا عکس رنگی دیده شده است مانند پولیپ رحم و یا فیبروم هایی که زیر لایه آندومتر وجود دارند ، عمل خارج سازی صورت می پذیرد.

چه موقع از هیستروسکوپی استفاده می شود؟

عموما زوج هایی که مراجعه می کنند ، تحت عمل قرار گرفته اند و با تشخیص هایی که نیاز داشتند به انجام IVF پرداخته می شود. اما با عمل های پی در پی IVF این درمان برای این دسته از بیماران موفقیت آمیز نبوده است . در این حالت معمولا بعد از دو دوره، حفره رحم از نظر احتمال وجود پولیپ ، میوم و یا هر علت دیگری مورد بررسی قرار می گیرد تا چسبندگی رحم و یا عاملی که  سبب شده گرفتن جنین در داخل رحم رخ ندهد، شناسایی گردد.

عمل هیستروسکوپی توسط یک دوربین، تحت یک بیهوشی ملایم و کوتاه حدود 5 تا 6 دقیقه عمل به طول می انجامد و داخل حفره رحم بررسی می شود و اگر ضایعه ای دیده شود مانند پولیپ و یا میوم رحمی طی عمل جراحی تواسط هدایت دوربین برداشته می شود و حفره رحم آماده سازی می شود برای انتقال جنین در دوره بعدی IVF که درصد موفقیت بارداری بسیار افزایش می یابد .

بارداری بعد از هیستروسکوپی

بعد از اینکه عمل هیستروسکوپی انجام شد و از باز بودن لوله رحم نیز اطمینان حاصل گردید، بارداری با موفقیت انجام می گیرد. زوج ها در این شرایط می توانند با تحت نظر بودن اقدامات بارداری را انجام دهند . در برخی شرایط ممکن است بعد از این موارد و فرصتی که در نظر گرفته شده است، بارداری رخ ندهد در این حالت نیز می توان با انجام IVF ، تشکیل جنین و انتقال جنین به داخل رحم را انجام داد و حاملگی صورت گیرد.

مرکز فوق تخصصی ناباروری امین یکی از مراکز پزشکی پیشرو و مدرن برای ارائه خدمات درمانی بوده و با پرداختن به تمامی جوانب بیماران نابارور، طیف وسیعی از این بیماران را تحت درمان قرار داده اند. اين مركز پزشكي در غرب تهران داراي كليه امكانات جانبي در جهت خدمات رساني كامل به بيماران مي باشد.
برای مشاوره می توانید با شماره 44952176 – 021 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مرکز باروری و نوآوری امین مراجعه نمایید.

هزینه هیستروسکوپی رحم

هزینه عمل های این چنینی که با استفاده از آن ها هم می توان به تشخیص بیماری پرداخت و هم به درمان بیماری ، هزینه عمل متغییر است و عدد مشخصی نمی توان برای آن در نظر گرفت. در مواردی که عمل هیستروسکوپی برای درمان استفاده می شود این موضوع که قرار است چه نوع عمل و با چه مشخصات صورت گیرد ، در هزینه اعلامی تاثیرگذار خواهد بود. در نتیجه متخصص زنان بعد از مشاهده وضعیت بیمار و روند درمانی هزینه نهایی را به مراجعه کننده اعلام می نماید.

آیا هیستروسکوپی عوارض دارد؟

انجام هر عملی ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد اما انجام این عمل عوارض چندانی ندارد تنها در برخی موارد ممکن است بیمار دچار دردهای شدید شکمی ، خونریزی های زیاد از واژن ، تب و لرز، تنگی نفس و یا ناتوانی در دفع ادرار شود که در صورت مشاهده این موارد در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه نماید.

کلام آخر

در نوشتار پیش رو سعی شده در مورد انجام هیستروسکوپی و مواردی که در موفقیت آمیز بودن این عمل دخیل هستند توضیح داده شود . این روش علاوه در از بین بردن مشکلات رحمی یک ابزار مهم برای برطرف نمودن مشکلات بارداری محسوب می شود . شما می توانید با مراجعه به یک مرکز درمان ناباروری قدم های اولیه را برای یک حاملگی موفق بردارید.

پاسخ

5 × 3 =