فریز تخمک

یکی از مشکلاتی که امروزه حدود 20 درصد از زوج های جوان در زندگی خود با آن درگیر هستند مشکل ناباروری می باشد که به طور میانگین یعنی حدود 30 درصد این مشکلات مربوط به بانوان می باشد. در صورتی که در زندگی خود با چنین مشکلی روبرو شدید هیچ نگران نباشید چرا که پیشرفت های زیادی که علم پزشکی داشته است باعث شده تا با انجام روش های درمانی جدید این مشکل برطرف شود و دیگر زوج های جوان از ناباروری خود احساس نگرانی نداشته باشند.

فریز تخمک در چه مواردی کاربرد دارد

  • در خانم هایی که مبتلا به سرطان هستند و شیمی درمانی انجام می دهند.
  • خانم هایی که طی عمل های جراحی دچار آسیب دیدگی تخمدان ها شدند.
  • ممکن است بعضی از خانم ها دچار بیماری هایی باشند که منجر به آسیب و نارسایی تخمدان ها شوند.
  • بعضی از خانم ها با توجه به شرایط کاری که دارند ممکن است بارداری خود را به تعویق انداخته و تخمک ها را فریز کنند.
  • خانم هایی که قصد دارند تخمک خود را اهدا کنند.
  • افرادی که به بیماری کم خونی و بیماری اتوایمیون از قبیل لوپوس مبتلا هستند.

احتمال موفقیت فریز تخمک چند در صد است؟؟
احتمال موفقیت این روش ۳۰ تا ۶۰ درصد می باشد اما باید به این نکته توجه کرد که هر چقدر تعداد تخمک های گرفته شده بیش تر باشد و سن فرد در زمان فریز تخمک پایین تر باشد میزان موفقیت این کار نیز بیش تر می شود.

عوارض ناشی از فریز تخمک

فریز تخمک علاوه بر مزایای که ممکن است داشته باشد، در مقابل از عوارض هایی نیز برخوردار است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مصرف دارو: به منظور تحریک تخمدان داروهایی مصرف می شود که از عوارض هایی برای بدن برخوردار است، مانند ایجاد سندروم تحریک بیش از حد تخمدان که این عارضه باعث شده تا تخمدان های شما متورم و همچنین دردناک شوند، علاوه بر این موارد گفته شده علائم دیگری نیز مانند حالت تهوع، تنگی نفس، افزایش وزن و … وجود دارد.

تخمک گیری: عفونت و خون ریزی از جمله عوارض هایی است که ممکن است در اثر انجام تخمک گیری رخ دهد. علاوه بر آن برای انجام تخمک گیری پزشکان داروی بیهوشی عمومی را تزریق می کنند که می تواند عوارض هایی را برای بدن شما داشته باشد.

مشکلات عاطفی: زمانی که بانوان تخمک بارور شده خود را انتقال می دهند مشکلات زیادی از جمله عاطفی، احساسی، استرس و نگرانی را در آن ها ایجاد می کند.

بهترین مرکز ناباروری در تهران

ناباروری در زوج های جوان یکی از مشکلات شایع می باشد، که به منظور درمان می بایست حتما به بهترین مرکز ناباروری مراجعه کنند تا این مشکل برطرف شود، ولی قبل از مراجعه حتما باید از نحوه انجام کار آن ها، هزینه های مربوط به آن و بسیاری از موارد دیگر آگاهی داشته باشید.

چه تعداد تخمک برای باروری نیاز است؟

به منظور فریز تخمک نیاز است تا 10 عدد تخمک منجمد شود و از این تعداد معمولا 7 عدد در اثر ذوب شدن باقی می ماند، از این تعداد گفته شده 5 یا 6 عدد بارور و تبدیل به رویال می شوند، بعد از انجام این کار 3 یا 4 عدد آن ها به داخل رحم مادر منتقل می شود.

مدت زمان باقی ماندن تخمک ها چقدر است؟

تا 10 سال نیز می توان این تخمک ها را نگهداری کرد ولی حتما می بایست به این نکته اشاره کرد که هرچقدر این مدت زمان بیشتر باشد در نتیجه باعث شده تا کیفیت باروری کاهش یابد.

آیا فریز تخمک در دختران باکره نیز انجام می شود؟

در جواب به این سوال باید گفت که این کار در دختران باکره به منظور افزایش باروری آن ها در آینده انجام می شود، در نهایت می توان گفت که تولید مثل آن ها را در آینده به مناسب ترین زمان موکول می کند. ولی حتما باید به این نکته توجه کرد که در دختران باکره این کار باید حتما از لحاظ شرعی و قانونی بررسی شود.

 

 

 

پاسخ

چهارده + یازده =