بهترین مرکز ناباروری در تهران 

در دنیا روز به روز به افرادی که دچار ناباروری می شوند افزوده می شود، ناباروری علاوه بر بانوان در مردان نیز بسیار شایع است. زمانی که علت ناباروری تشخیص داده شد می توان گفت که روش های مختلفی از جمله IVF، IUI و…. به منظور درمان وجود دارد. شاید این سوال در دهن شما ایجاد شود که به کدام مرکز برای درمان مراجعه کنیم؟ بهترین روش درمان چیست و بسیاری از مسائل مشابه با این موضوع ما در این مقاله قصد داریم تا در این مورد برای شما صحبت کنیم پس مقاله را تا انتها بخوانید.

چگونه مرکز درمان ناباروری را انتخاب کنم؟

اگر قدم اول شما برای بارداری این است که به دنبال یک مرکز باروری باشید، ابتدا باید بدانید در این مرکز چه اقداماتی را به منظور باروری انجام می دهند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود مرکز درمان ناباروری انتخاب خوبی باشد. بیایید تصور کنیم که شما در بارداری مشکل دارید و تاکنون پزشک متخصص زنان و زایمان به شما توصیه هایی کرده است. شاید  برای بررسی هورمون ها نیز آزمایش خون انجام داده باشید و یا پزشک از شما خواسته باشد دمای بدن خود را برای چند ماه ارزیابی نمایید.

در طی زمانی که شما توسط پزشک معاینه می شوید، همسر شما نیز توسط یک متخصص اورولوژیست معاینه خواهد شد. پس از ارزیابی و معاینه، پزشک مشکل را تشخیص داده و راه حل هایی را برای درمان ناباروری  پیشنهاد می نماید. در این مواقع افراد تمایل دارند که به طور همزمان و در یک مکان توسط متخصص ناباروری بررسی های لازم برروی آن ها انجام شود.

این متخصص در ابتدا مشاوره ای با زوجین خواهد داشت، سپس برای بررسی علل ناباروری سوابق پزشکی و معایناتی را انجام خواهد داد. در صورت نیاز آزمایشاتی را برای بررسی دقیق تر تجویز خواهد کرد. ممکن است در صورت نیاز با پزشکان متخصص زنان و اورولوژیست نیز مشورت داشته باشد. جالب است بدانید همه این پروسه را می توان در مرکز درمان ناباروری انجام داد. بدون اینکه نیاز به مراجعه به جای دیگری برای انجام آزمایش یا مراجعه به متخصص زنان یا اورولوژیست وجود داشته باشد.

مشاوره در مرکز ناباروری

مشاوره در مرکز درمان ناباروری

قبل از پیدا کردن مرکز باروری افراد باید بدانند که چه نوع آزمایشاتی در پروسه درمان انجام خواهد گرفت و قبل از اقدام به این کار آمادگی خود را برای شروع درمان بسنجند و هزینه های مربوط به آن را برآورد کنند. درمان ناباروری می تواند هزینه بالایی داشته باشد و داروهای قوی نیز برای افراد تجویز شود و همچنین ممکن است هورمون ها درگیر شوند. دانستن محدودیت هایی که دارید باعث می شود تا در مورد روش های جدیدی که واقعاً نمی خواهید و نمی توانید از پس آن برآیید، با متخصص ناباروری صحبت کنید.

علت ناباروری مردان چیست؟

به طور کلی می توان گفت مشکلاتی که مربوط به ساختار فیزیکی مردان است عامل ناباروری آن ها می باشد، به عنوان مثال زمانی که در رگ های بیضه مشکلی وجود داشته باشد بر کیفیت اسپرم تاثیر می گذارد و موجب ناباروری می شود.
برخی از مشکلات اسپرم نیز می تواند از دیگر علل ناباروری باشد این عوامل شامل موارد زیر است:
– زمانی که مقدار اسپرم ها کم باشد.
– زمانی که اسپرم ها به بلوغ نرسیده باشند.
– وقتی که اسپرم ها دچار ناهنجاری های حرکتی باشند.
– همچنین مشکلاتی از قبیل ناتوانی جنسی و زود انزالی نیز از دیگر عوامل مرتبط با ناباروری مردان می باشد.

علت بروز واریکوسل

بیماری واریکوسل

واریکوسل یک نوع بیماری مردانه است که می تواند باعث تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی آن ها شود، این کیسه نگه دارنده بیضه آقایان است، همچنین وظیفه خونرسانی به اندام های جنسی را دارد، زمانی رگ ها دچار مشکل شوند باعث شده تا بیماری واریکوسل بروز پیدا کند. کیسه بیضه ای که در دو سمت بدن آقایان وجود دارد با یکدیگر یکسان نیست، پس درگیر شدن هر دوی آن ها بسیار کم است.
هر بیماری علائم مختلفی دارد بیماری واریکوسل نیز به همین شکل است، در ابتدا بیماری هیچ گونه نشانه ای ندارد ولی زمانی که پیشرفت داشته باشد ممکن است علائم مختلفی داشته باشد مانند:
– بروز درد که می تواند خفیف و یا آزار دهنده باشد.
– انجام ورزش یا حتی ایستادن که ممکن است باعث افزایش درد شود.
– بروز این بیماری می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی در باروری شود.
حالا شاید این سوال را بپرسید که چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟ این بیماری در ابتدا هیچ علامت خاصی ندارد ولی در بعضی از مواقع نیاز به درمان فوری دارد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد زمانی که سایز یکی از بیضه ها نسبت به دیگر بزرگ تر ، احساس درد، مشکلات باروری، رگ های متورم و همچنین گره خورده بیضه را مشاهده کردید سریعا به یک مرکز درمانی مراجعه کنید، پزشک ابتدا با معاینه فیزیکی این بیماری را تشخیص می دهد، ولی گاهی اوقات نیز به منظور تشخیص دقیق تر از سونوگرافی اسکروتال استفاده می شود.

عوارض ناشی از بیماری واریکوسل

هر نوع بیماری می تواند عوارض هایی را برای بدن داشته باشد، که عبارتند از:
– سایز بیضه کوچک و همچنین نرم می شود.
– عدم باروری
– کم شدن تولید و همچنین کیفیت اسپرم
– بالارفتن دمای بیضه  که می تواند برروی عملکرد اسپرم ها تاثیر بگذارد.

چگونه می توان ناباروری مردان را تشخیص داد؟

برای تشخیص ناباروری مردان ابتدا بیمار می بایست توسط پزشک معاینه شود و پس از آن آزمایشاتی برای اطمینان از ناباروری انجام می شود این آزمایش ها عبارتند از:
– آزمایش خون
– آزمایش کلامیدیا
– آزمایش منی
– سونوگرافی

مرکز فوق تخصصی ناباروری امین یکی از مراکز پزشکی پیشرو و مدرن برای ارائه خدمات درمانی بوده و با پرداختن به تمامی جوانب بیماران نابارور، طیف وسیعی از این بیماران را تحت درمان قرار داده اند. اين مركز پزشكي در غرب تهران داراي كليه امكانات جانبي در جهت خدمات رساني كامل به بيماران مي باشد.
برای مشاوره می توانید با شماره 44952176 – 021 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مرکز باروری و نوآوری امین مراجعه نمایید.

علت ناباروری در بانوان چیست؟

بانوان نیز همانند مردان ممکن است دچار مشکل ناباروری باشند این مشکلات عبارتند از:
• اختلال در تخمک گذاری که یکی از عوامل اصلی ناباروری است.
• لوله های رحمی محلی برای ورود اسپرم می باشد در برخی زنان این لوله ها دچار انسداد بوده و اسپرم نمی تواند وارد آن ها شود که به آن اختلال در لوله های رحمی می گویند.
• در برخی از زنان رشد بیش از حد آندومتریوز باعث انسداد لوله های رحمی می شود.
•ی کی دیگر از مشکلات مرتبط با ناباروری زنان مربوط به ترشحات بیش از حد واژن و همچنین عفونت های گردن رحم است.
• برخی از زنان دچار مشکلات سیستم ایمنی هستند و به علت ترشح ماده ای در بدن شان اسپرم ها از بین می روند و یا دچار آسیب می شوند، این افراد در صورت بارداری نیز دچار سقط جنین خواهند شد.

بیماری آندومترویز

یکی از بیماری های شایع میان بانوان آندومتریوز می باشد، این مشکل زمانی رخ می دهد که در خارج رحم بافت آندومتر رشد کند باید به این نکته اشاره کنیم که رشد آن خارج از رحم یک اتفاق غیر معمول می باشد. این بیماری در افراد مختلف علائم متفاوتی نیز دارد، یعنی ممکن است در بعضی از افراد علائم آن شدید و در بعضی علائم خفیفی داشته باشند.

یکی از علامت های شایعی که این بیمار دارد بروز درد در ناحیه لگن می باشد، در دوران عادت درد آن شدت پیدا می کند، اما علاوه بر این درد علائم دیگری نیز دارد که شامل موارد زیر می شود.

 • داشتن عادت ماهیانه سخت که همراه با درد و خونریزی شدید است.
 • ایجاد درد در زیر شکم
 • داشتن درد حین رابطه جنسی یا حتی بعد از آن
 • عدم باروری
 • گرفتگی عضلات قبل از شروع عادت ماهیانه

البته باید به این نکته اشاره کنیم که بیماری آندومتریوز ممکن است هیچ علامتی نیز نداشته باشد ولی پیشنهاد می کنیم حتما به پزشک زنان مراجعه کرده تا با انجام معاینات لازم این بیماری را تشخیص دهد.

ابتلا به بیماری آندومتریوز ممکن است در هر فردی اتفاق بیفتد ولی عواملی مختلفی نیز می تواند احتمال بروز این بیماری را افزایش دهد، این عوامل عبارتند از:

 • افرادی که هنوز در سنین سی تا چهل سالگی باردار نشده اند.
 • داشتن سابقه خانوادگی
 • عدم انجام ورزش یا حتی فعالیت های بدنی
 • داشتن عفونت های لگنی
 • مصرف الکل

تشخیص ناباروری در بانوان به چه صورت می باشد؟

بانوان نیز مانند مردان به برخی آزمایش نیاز دارند تا پزشک  از تشخیص ناباروری اطمینان پیدا کند این آزمایش ها عبارتند از:
– معایه فیزیکی توسط پزشک
– آزمایش خون
– آزمایش مایع رحم
لاپاراسکوپی
– آزمایش ژنتیک

درمان ناباروری چگونه انجام می شود؟

به طورکلی برای درمان ناباروری 3 نوع درمان وجود دارد که شامل درمان دارویی، جراحی و درمان های کمکی برای تولید مثل می شود. در اکثر زوج هایی که دچار ناباروی هستند درمان دارویی و جراحی به اندازه درمان تولید مثل کمکی تاثیرگذار نیست. درمان کمکی برای تولید مثل نیز شامل دو روش است که شامل موارد زیر می باشد:

لقاح خارج از رحم یا IVF در آزمایشگاه صورت می گیرد که راهی برای کمک به ناباروری زوجین است. همچنین این لقاح در مواردی مانند حساسیت به مایع منی، زود انزالی و احساس درد در هنگام نزدیکی و.. مورد استفاده قرار می گیرد. در لقاح داخل رحمی اسپرم و تخمک پس از یافتن قابلیت باروری درون رحم تزریق می شوند و سپس لقاح به صورت طبیعی انجام شده و سلول تخم تشکیل می شود.

بعد از انجام IVF حتما می بایست مراقبت های لازم انجام شود چرا که انجام تمامی این موارد میزان موفقیت آن را افزایش می دهد. این مراقبت ها عبارتند از:

 1. حتما به مدت 24 ساعت بیمار استراحت کافی داشته باشد همچنین بعد از آن هیچی مانعی برای انجام فعالیت ها وجود ندارد.
 2. پزشک داروی پروژسترون را تجویز می کند، که نوع مصرف آن می تواند خوراکی، وریدی و یا حتی شیاف باشد.
 3. از انجام فعالیت های بدنی یا بلند کردن اجسام سنگین باید اجتناب کرد.
 4. به منظور جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک هایی به بیمار تجویز می شود.
 5. اگر درد شدید، خونریزی، دمای زیاد بدن، بروز اختلالاتی در دفع و مواردی مشابه با این موضوع را تجربه کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 6. به هیچ وجه از وان استفاده نکنید و از شنا کردن به شدت پرهیز کنید.

روش دیگر لقاح خارج از رحم IUI است و در مواقعی که مرد دچار مشکل ناباروری باشد کاربرد دارد. این روش برای افرادی که اختلالاتی در لوله فالوپ دارند، افراد مبتلا به اندومتریوز و بیمارانی که عفونت لگن دارند ممنوع است. این روش باروری عوارض خاصی ندارد یعنی اگر داروهای بارداری مصرف کنید احتمال بارداری شما چند برابر می شود همچنین امکان عفونت بعد از این روش وجود دارد که قابل درمان است. امکان موفقیت بارداری در این روش به عوامل مختلفی چون سن و عوامل ناباروری بستگی دارد، ولی باید به این نکته اشاره کرد که بارداری افراد با این روش کمتر می باشد.

انتخاب بهترین مرکز درمان ناباروری در تهران

وقتی زمان انتخاب مرکز درمان ناباروری فرا رسید، قبل از موعد تحقیقات دقیق انجام دهید. درباره میزان موفقیت باروری در هر مرکز تحقیق کنید و آمار سالیانه را با هم مقایسه کنید. همچنین درباره پزشکان و تخصص آنها و امکانات و تجهیزات پیشرفته آنها نیز اطلاعاتی کسب کنید. اطمینان حاصل کنید که این مرکز ازکنترل کیفیت قوی برخوردار است.

درمان ناباروری با IVF

برای انتخاب بهترین مرکز درمان ناباروری سوالاتی بپرسید!

• چه مدت مدیر مرکز، پزشکان و تکنسین ها در آنجا حضور داشته اند؟ گردش بالای مالی پرسنل و حضور کوتاه مدت می تواند نشانه ای از مدیریت بد و اشتباهات مرکز باشد.

• کدام روش ها را انجام می دهند و چند بار؟ مطمئن باشید این درمانگاه طیف گسترده ای از داروهای ناباروری را دارد و با جدیدترین فناوری ها آشنا است.

• آیا محدودیت سنی برای درمان دارید؟ اگر چنین است، این نشانه خوبی است که مرکز نگران مسائل اخلاقی است.

• هنگامی که از روشی مانند تلقیح مصنوعی برای درمان ناباروری استفاده می کنید که شامل باروری تخمک در خارج از بدن زن و سپس قرار دادن آنها در رحم اوست، چه کسی تصمیم می گیرد که چه تعداد تخمک ها به بدن بازگردد، شما یا پزشک؟

• هزینه درمانی چقدر است؟ در حالی که شما نمی خواهید براساس قیمت انتخاب کنید، خوب است که هزینه ها را قبل از درمان بدانید.

• اگر با کلینیک تماس می گیرید و آنها می گویند که برای پاسخ دادن به سوالات شما خیلی شلوغ هستند، جای دیگر را امتحان کنید. چرا که به این معنی است آنها حتی یک بار، برای سؤالات شما وقت ندارند.

ویژگی های بهترین مرکز ناباروری

اگر با توجه به مواردی که گفته شده شما امکان باروری ندارید و قصد دارید این دروه را تجربه کنید باید به منظور درمان به مرکز ناباروری مراجعه کنید. یک مرکز ناباروی می بایست ویژگی های زیر را داشته باشد.

 • میزان رضایت افرادی که قبلا به این مرکز مراجعه کرده اند بسیار اهمیت دارد.
 • عمل های جراحی را این مرکز انجام داده است موفیت آمیز بوده باشد.
 • سلامتی بیمار برایشان از اهمیت بالاتری به نسبت مسائل مادی و اهداف سازمان باشد.
 • با بیماران و افرادی که مرکز مراجعه می کنند محترمانه برخورد کنند.
 • مرکز از محیطی آرام و همچنین زیبا برخوردار باشد.
 • پزشکان مرکز در زمان برخورد با مراجعه کننده ها صبور، دلسوز و همچنین مسئولیت پذیر باشند.
 • در مورد پرونده پزشکی بیماران امین باشند و آن را در اختیار افراد قرار ندهند.
 • به محل سکونت شما نزدیک باشد.
 • برای بیماران و افرادی که به مرکز مراجعه می کنند احترام قائل باشند و برای مشخصی را برای روند درمانی آن ها داشته باشند.

خدمات مرکز ناباروری امین

ما در این مقاله سعی داشتیم تا در خصوص مشکلات ناباروی در مردان و همچنین بانوان برای شما صحبت کنیم، همچنین در مورد مشکلاتی که زمینه ساز آن می شوند و راه های درمان آن گفته شد. از جمله خدماتی که این مرکز به عنوان یک مرکز ناباروری در تهران به شما ارائه می دهد عبارتند از:

 • درمان ناباروری با لقاح مصنوعی
 • درمان ناباروی با روش IUI
 • درمان PGD
 • پیشگیری از سقط جنین
 • فریز تخمک
 • لاپاراسکوپی
 • جراحی هیسترکتومی و …

سوالات متداول

4 thoughts on “بهترین مرکز ناباروری در تهران 

 1. Saeed - 30/07/2021 در 2:45 ب.ظ

  آیا زود انزالی روی واریکوسل تاثیر داره؟؟

  پاسخ
  • aminmc - 30/07/2021 در 4:39 ب.ظ

   خیر هیچ تاثیری روی هم ندارند.

   پاسخ
 2. Sana - 01/08/2021 در 10:07 ب.ظ

  امکان بارداری چند قلویی با روشivf وجود داره؟؟

  پاسخ
  • aminmc - 01/08/2021 در 10:09 ب.ظ

   بله امکانش هست

   پاسخ

پاسخ