مراکز انجام PGD در تهران

مراکز انجام PGD در تهران – ایران

PGDچیست؟

PGD در سطح تک سلولی یک روش پیچیده و چند مرحله ای است. مشکلات مختلفی در روند درمان ناباروری وجود دارد که با وجود پیشرفت تکنولوژی قابل حل بوده و ضرورت کالیبراسیون مناسب تکنیک های به کار گرفته شده را برای جلوگیری از تشخیص اشتباه ، نشان می دهد . با توجه به محدودیت های اخلاقی ، به دست آوردن یک بلاستومر انسانی دشوار است . بنابراین ، مراکز مختلف PGD، پروتکل های متفاوتی را به وجود آورده اند و هنوز هیچ روش یکنواختی وجود ندارد .

به دلیل اختلالات ژنتیکی متعدد در PGD ، ارائه دستورالعمل های مناسب برای تمام اختلالات غیر ممکن است. در عوض ، بعضی از روش های آزمایشگاهی متداول در ادامه توضیح داده خواهد شد .

مراکز انجام pgd - مرکز درمان ماباروری امینتدابیر ایمنی و حفاظتی در PGD

انجام تست های ژنتیکی در همه مراکز انجام نمی شود و در صورت نیاز باید به بخش هایی که این تجهیزات را دارند مراجعه نمود . این آزمایشات ژنتیکی به والدین کمک می کند که در صورت مشکلات ژنتیکی از انتقال آن به نسل های آینده جلوگیری شود . حال برخی موارد در انجام PGD ذکر می شود که در ادامه به توضیح آن می پردازیم .

شدیدا توصیه شده است که از یک مکان فیزیکی مجزا برای آماده سازی الگو ، انجام PCR و آنالیز محصول استفاده گردد . تجهیزات و مواد که برای PCR تک سلولی به کار می رود باید صرفا برای همین هرف نگهداری شوند و نباید هرگز اجازه داده شود که در تماس با نمونه های DNA تکثیر شده قبلی قرار گیرند. برای جلوگیری از آلودگی ، تکنسین های آزمایشگاه باید لباس ، کلاه ، ماسک و روکش کفش یکبار مصرف و دستکش های بدون پودر بپوشند که در اتاق نگهداری می شوند .

به منظور اجتناب از آلودگی خارجی با DNA تکثیر شده قبلی ، بعضی از مراکز از اتاقی که تحت فشار مثبت قرار دارد استفاده می کنند .

مرکز فوق تخصصی ناباروری امین یکی از مراکز پزشکی پیشرو و مدرن برای ارائه خدمات درمانی بوده و با پرداختن به تمامی جوانب بیماران نابارور، طیف وسیعی از این بیماران را تحت درمان قرار داده اند. اين مركز پزشكي در غرب تهران داراي كليه امكانات جانبي در جهت خدمات رساني كامل به بيماران مي باشد.
برای مشاوره می توانید با شماره ۴۴۹۵۲۱۷۶ – ۰۲۱ تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مرکز باروری و نوآوری امین مراجعه نمایید.

ایمنی در تجهیزات PGD

تمامی تجهیزات و لوازم یکبار مصرف مورد نیاز مانند : لوله ها ، رک ها ، و پیپت ها باید در اتاق نگهداری شوند. شیشه آلات باید استریل گردند و از سر سمپلر مقاوم به آئروسل باید استفاده گردد. تمامی مواد و محلول ها باید فاقد DNA و توسط اتوکلاو و عبور دادن از یک فیلتر ۲۲/۰ یا با اشعه ماوراء بنفش (UV) استریل گردند . تمامی مواد مواد یا معرف ها باید زیر هود مجهز به نور UV آماده شوند . در هر حال ، تمامی این اقدامات ایمنی نباید یک جایگزین برای تلاش جهت اجتناب از آلودگی خارجی در درجه اول باشد . معرف های PCR باید به دقت قبل از هر مورد کلینیکی آزمایش شوند تا اطمینان حاصل شود که آلوده نیستند . توصیه شده که تمامی معرف های PCR به میزان زیاد آماده و به حجم های کم تقسیم شوند تا تعداد پیپت کردن و نمونه برداشتن از ظرف اصلی معرف کاهش یابد. سپس نمونه های Aliquot شده آزمایش می شوند در حالی که بقیه تا زمان مورد استفاده فریز می شوند. به منظور تشخیص آلودگی در نمونه آنالیز شده ، کنترل منفی شامل تمام معرف های PCR باید استفاده شود و DNA الگو یا بلاستومر با مقداری از بافر نهایی شستشوی بلاستومر جایگزین شود . برای حذف آلودگی با اسپرم ، ICSI به کار گرفته می شود .

این نکات در نتیجه بخش بودن روند درمانی مهم هستند که در مرکز ناباروری امین سعی شده تمام تجهیزات به روز و با بهترین تکنولوژی انجام شود .

پاسخ

یازده + 13 =