لقاح خارج از رحم ( IVF )

لقاح خارجی رحم ( IVF )

ناباروری دیگر مانند گذشته مشکل لاینحل نیست . امروزه بارداری برای اکثر افراد با مشکلات مختلف قابل درمان است و می توان برای آن راه حل های مختلف پیشنهاد داد . یکی از این درمان ها لقاح خارجی رحم است که با معرفی آن امید بارداری را به زوج های جوان هدیه داده است . در ادامه به توضیح بیشتر این درمان می پردازیم .

لقاح خارج از رحملقاح خارجی رحم چیست ؟

لقاح خارج رحمی از جمله روش های درمان ناباروری است . این روش که با نام علمی IVF معروف است به این صورت انجام می شود که تخمک از بدن مادر جدا شده و با اسپرم پدر در آزمایشکاه ادغام می گردد . این روش به خاطر لقاح خارج از رحم مادر با این نام شناخته می شود . آنگاه بعد از بارور شدن تخمک در آزمایشگاه این جنین را به رحم مادر باز می گردانند .

معمولا بعد از گذشت یک سال از اقدام به باردرای در صورت نتیجه نگرفتن ، باید به پزشک مراجعه نمود . ناباروری جزو مشکلاتی محسوب می شود که پیگیری زود هنگام در درمان آن نقش به سزایی دارد . افزایش سن ، شرایط جسمانی و وجود بیماری ، همگی در درمان موثر هستند که می تواند در روند درمان تاثیر گذار باشند .

لقاح خارجی از مراحل درمان ناباروری است که عموما در گزینه های آخر قرار می گیرد و در ابتدا روش های دارو درمانی ، و یا لقاح مصنوعی در اولویت قرار می گیرند .

مرکز فوق تخصصی ناباروری امین یکی از مراکز پزشکی پیشرو و مدرن برای ارائه خدمات درمانی بوده و با پرداختن به تمامی جوانب بیماران نابارور، طیف وسیعی از این بیماران را تحت درمان قرار داده اند. اين مركز پزشكي در غرب تهران داراي كليه امكانات جانبي در جهت خدمات رساني كامل به بيماران مي باشد.
برای مشاوره می توانید با شماره ۴۴۹۵۲۱۷۶ – ۰۲۱ تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مرکز باروری و نوآوری امین مراجعه نمایید.

درصد موفقیت IVF

میزان موفقیت در باردار شدن می تواند به عوامل مختلف مربوط باشد . این عوامل شامل سن ، علت ناباروری ، استفاده از تخمک مادر ، استفاده از جنین فریز شده و … است . در ادامه به توضیح بیشتر این عوامل می پردازیم .

سن عامل مهمی است که در حاملگی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است برای مثال در مادرانی که قبل از ۳۵ سالگی اقدام می کنند ، ۳۰ تا ۴۰ درصد احتمال موفقیت وجود دارد که با افزایش سن این میزان به مرور کاهش می یابد . علت ناباروری خود نیز میزان موفقیت را تحت تاثیر قرار می دهد این علت ها می توانند اعم از تخمک گذاری ، میزان اسپرم و مشکلات رحمی باشند .

مواردی مانند سیگار کشیدن نیز می تواند در سلامت جنین و میزان موفق بودن درمان موثر باشد . به طوری که افرادی که سیگار نمی کشند نسبت به افراد سیگاری به دوره درمانی کمتری نیاز دارند . بیماری های ژنتیکی نیز خواه ناخواه می تواند در نتیجه دریافتی تاثیرگذار باشد که می توان با آزمایشات قبل از شروع درمان ، احتمال آن را تا حد امکان کاهش داد .

پاسخ

پنج × 4 =